S vodičským preukazom do novej práce

Projekt „Vodičské preukazy pre deti z detských domovov“ má zabezpečiť mladým chovancom detských domovov vodičský kurz. Získanie vodičského preukazu však nie je naším jediným cieľom. Snažíme sa zároveň o to, aby si mladí dospelí so ziskom vodičského preukazu našli aj kvalifikovanú prácu. O to viac nás teší, keď po vynaloženom úsilí začíname vidieť výsledky našej práce.

Všetci mladí dospelí, ktorí zasielali svoju žiadosť o vodičský preukaz do nášho projektu, priložili aj krátky motivačný list. Zaujímal nás jednak ich životný príbeh, ale najmä to, prečo chcú vodičský preukaz získať a ako by im mal v budúcnosti pomôcť. Svoju motiváciu nám opísal aj Peter L., chovanec detského domova z Trenčína. Už počas svojho maturitného ročníka mal jasno v tom, čomu sa chce v živote venovať. Bol disciplinovaným študentom, ktorý sa rád učí nové zručnosti. Jeho žiadosť zaujala aj hodnotiacu komisiu, preto bol vybratý do pilotného ročníka nášho projektu.

Peter sa ešte pred pár dňami rozhodoval o svojom budúcom zamestnávateľovi. Lákal ho automobilový priemysel a preto si zaslal životopis do jednej zo slovenských automobiliek. Peter zrejme netušil, že jeho účasť v projekte môže byť pre neho prínosom aj na pohovore. Pracovný pohovor zvládol bez zaváhania a dnes sa teší z ponuky práce, ktorú následne dostal. Počas letných prázdnin teda absolvuje vodičský kurz v autoškole v Bratislave a koncom augusta nastúpi na novú pozíciu do Volkswagen Slovakia. Petrovi srdečne gratulujeme k úspechu a želáme veľa šťastia na novej ceste životom!

Do pilotnej fázy nášho projektu bolo vybraných spolu 100 mladých dospelých, preto veríme že sa nám podarí napísať ešte 100 podobných príbehov. Držte nám palce!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *