Máme prvého šoféra!

Od vyhlásenia výsledkov výberového procesu prešli 3 mesiace. Mladí dospelí, ktorí splnili požiadavky komisie, boli postupne zaraďovaní do autoškôl v blízkosti ich detského domova, prípadne miesta, kde študujú. Jedným z prvých, ktorý nastúpil do autoškoly bol Lukáš K. zo Senca. Kurz zvládol bez väčších problémov a dnes sa ako prvý teší z vodičského preukazu.

Lukáš sa kvôli ťažkému detstvu dostal do zariadenia ústavnej starostlivosti pred niekoľkými rokmi. Od tej doby na sebe veľmi zapracoval, dnes je z neho zodpovedný a samostatný študent SOŠ v Senci. Na škole patrí medzi najlepších žiakov, pred sebou má posledný školský rok. Počas prázdnin brigáduje, aby získal skúsenosti, kým nastúpi do práce na plný úväzok. Jeho snom je pracovať v oblasti poľnohospodárstva, kde je podľa jeho slov vodičský preukaz veľmi dôležitý.

Lukáš absolvoval kurz v autoškole Madison v Senci, kde si veľmi dobre vychádzal aj s inštruktorom. Svojím prístupom môže byť určite príkladom pre ďalších mladých dospelých, ktorí majú skúšky ešte len pred sebou. Ako povedal sám Lukáš: „Kurz bol troška náročný, ale skúšky som zvládol na prvý raz“. Lukášova pani vychovávateľka ešte dodala, že za jeho úspechom je samozrejme aj každodenná svedomitá a zodpovedná príprava na skúšky. Obaja sú na Lukášov výsledok nesmierne hrdí a my v OZ Záleží nám tak isto.

Účasť v našom projekte hodnotí Lukáš veľmi pozitívne, ako sám povedal, z vodičského preukazu má veľkú radosť, je to pre neho dobrá motivácia a tiež šanca mať krajší život. Milý Lukáš, prajeme Ti, aby s novým vodičákom prišlo aj kopec nových príležitostí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *