Pripraviť sa, pozor, štart!

Je to tu priatelia. Po úspešnom pilotnom ročníku projektu, vďaka ktorému 45 mladých dospelých z detských domov získalo vodičský preukaz, sme odštartovali jeho druhý ročník. Najväčšie slovenské automobilky a OZ Záleží nám sa znovu spojili, aby pomohli mladým z detských domovov pripraviť sa lepšie na život dospelých a taktiež zvýšiť svoje šance na dobré zamestnanie.

Minulý ročník bol úspešný. Do projektu sa prihlásilo až 260 detí z detských domovov z celého Slovenska. Vybrali sme 100 uchádzačov, ktorí začali navštevovať kurzy v partnerských autoškolách, aby si splnili svoj sen, sadnúť raz za volant a šoférovať auto. Dnes je už takmer polovica z podporených žiadateľov držiteľom vodičského preukazu a ďalších 32 mladých dospelých sa pripravuje na praktické jazdy či záverečné skúšky. Držíme im palce, aby to zvládli na výbornú.

V tomto roku vytvárame priestor pre 50 ďalších, ktorým radi poskytneme možnosť pre získanie vodičského preukazu. Novinkou je, že do projektu sa môžu prihlásiť aj odchovanci, ktorí už opustili brány detského domova a vodičský preukaz by mohol byť bonusom k osamostatneniu sa a získaniu práce. Formulár na prihlásenie sa do projektu je dostupný na našej stránke www.vodicskepreukazy.sk

Veľká vďaka za pokračovanie tohto jedinečného projektu patrí automobilkám Volkswagen Slovakia, PSA Groupe Slovakia a KIA Motors Slovakia a ich nadáciám. Do spolupráce vstúpili po druhý krát, hlavne kvôli užitočnosti a adresnosti pomoci, ktorú tento projekt reprezentuje. Ďalším dôvodom bola hodnota myšlienky, ktorá sa premení v ozajstné dobré skutky. Ďakujeme tiež Ministerstvu práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktoré opäť prevzalo garanciu nad projektom.

Veríme, že tento rok bude minimálne tak úspešný, ako ten predošlý a prinesie ďalších mladých šoférov, na ktorých sa už teraz tešíme.

Pomáhame, lebo chceme a chceme, pretože nám záleží. Záleží nám na deťoch z detských domovov a na tom, ako žijú. Záleží nám na radosti, šťastí a dobrote.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *