Vybrali sme prvých záujemcov, ktorí môžu začať s vodičským kurzom

Čím chceš byť, keď vyrastieš? Isto si pamätáte, ako vám v detstve dospeláci kládli túto otázku. V akom veku ste na ňu vedeli s istotou odpovedať? Podarilo sa vám získať zamestnanie, ktoré ste si kedysi vysnívali?

Janka mala vždy jasnú predstavu o tom, čo chce robiť v budúcnosti: od detstva je jej túžbou pomáhať druhým ako zdravotná sestra. Cesta za týmto snom je však pre ňu náročnejšia ako u jej rovesníčok: Janka väčšinu života strávila v Domove detí sv. Antona v Rohožníku. Od dvanástich rokov žije u profesionálnej rodiny v Senici. Dnes má sedemnásť a študuje na zdravotníckej strednej škole, kde sa usilovne pripravuje na svoje budúce povolanie. Neskôr plánuje pokračovať na vysokej škole, prípadne sa priamo zamestnať v odbore. V detskom domove vždy vynikala dobrým správaním, v škole výbornými výsledkami. Náhradní rodičia aj zamestnanci z detského domova o Janke nehovoria inak, ako pochvalne. Všetko nasvedčuje tomu, že Janka má pred sebou úspešnú kariéru v zdravotníctve, v ktorej môže pomáhať iným.

Ak však viete viac o povolaní zdravotnej sestry, je Vám jasné, že ide o fyzicky aj psychicky veľmi náročnú prácu – dlhé smeny, práca v noci. Po únavnej smene každá sestra ocení rýchly a pohodlný návrat domov. Pre takéto povolania by auto malo byť samozrejmosťou. Preto Janka skúsila šťastie a prihlásila sa do nášho projektu, vďaka ktorému tento rok získa jedinečnú možnosť spraviť si vodičský preukaz takmer zadarmo. Jej motivačný list a odporúčania očarili všetkých členov hodnotiacej komisie a schválili jej podporu.

Janka spolu s ďalšími mladými dospelými, ktorí prešli výberom, začne navštevovať vodičský kurz. 15 dievčat a 21 chlapcov, ktorí túžia po lepšom živote. Či už sa chcú stať kuchármi alebo automechanikmi, či chcú po ukončení vzdelania začať podnikať – všetci si uvedomujú dôležitosť vodičských preukazov pri budovaní kariéry. Prekonali prekážky, ktoré im život priniesol a teraz sa rozhodli chopiť jedinečnej šance, ktorá ich môže posunúť ďalej. Po úspechoch z prvého ročníka projektu veríme, že sa to väčšine z nich podarí a vďaka vodičským preukazom získajú vysnívané zamestnanie.

Na záver by sme radi poďakovali všetkým partnerom projektu – Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny SR a zástupcom nadácií automobiliek, ktoré projekt spolufinancujú – Nadácia Kia Motors Slovakia, Nadácia Volkswagen Slovakia a PSA Groupe Slovakia.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *