50 vybratých záujemcov z detských domovov smeruje do autoškôl

V projekte Vodičské preukazy pre deti z detských domovov sa odbornej komisii podarilo vybrať 50 mladých dospelých z detských domovov, ktorí vďaka unikátnej spolupráci slovenských automobiliek dostanú šancu získať vodičák.

Od spustenia projektu v júni 2017 sme obdržali 124 žiadostí z celého Slovenska. Kvalita motivačných listov, v ktorých žiadatelia zdôvodňovali, prečo by si vodičský preukaz zaslúžili bola skutočne vysoká. Odporúčania mentorov, ktorí sa o žiadateľov v detskom domove alebo v profesionálnych rodinách starajú, boli tiež veľmi presvedčivé. Vybrať len 50 zo všetkých záujemcov bol tvrdší oriešok, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Odborná komisia zložená zo zástupcov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, Nádácie Kia Motors Slovakia, Nadácie Volkswagen Slovakia a PCA Groupe Slovakia, detských domovov a OZ Záleží nám v dvoch hodnotiacich kolách každú žiadosť dôsledne posúdila a nakoniec sa jej podarilo vybrať 50 najlepších.

Do „finále“ sa dostalo 30 chlapcov a 20 dievčat. Najviac z nich pochádza z Banskobystrického samosprávneho kraja, najmenej z Bratislavského. 14 % podporených sú odchovanci, ostatní stále bývajú v detských domovoch a pripravujú sa na osamostatnenie. Dobrou správou je, že vybratí záujemcovia začnú v najbližších dňoch navštevovať niektorú z partnerských autoškôl v mieste svojho bydliska.

Všetkým úspešným žiadateľom blahoželáme a držíme im palce, aby teóriu, jazdy aj skúšky zvládli na výbornú a stali sa hrdými vlastníkmi vodičských preukazov. O tom, ako sa im na vodičských kurzoch darí, budeme priebežne informovať na našej webovej stránke a sociálnych sieťach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *