VIDEO Z AUTOŠKOLY: Oľga si práve plní svoj sen

 

Oľga je jednou z účastníčok projektu Vodičské preukazy pre deti z detských domovov. Má 18 rokov a býva v Detskom domove na Učiteľskej ulici v Podunajských Biskupiciach. Napriek nie veľmi príjemným zážitkom z detstva sa jej vďaka veselej povahe plnej odhodlania darí plniť si svoje sny. Má množstvo kamarátov, dobrú prácu a veľa plánov do budúcnosti.

“Študujem za kuchárku a druhý rok brigádujem v hoteli. Chcela by som ísť na nadstavbu – teda ak sa podarí – a potom pracovať do zahraničia,” hovorí smelo Oľga.

Podľa Ľubice, ktorá je dobrovoľníčkou v rámci programu Buddy, sa jej to určite podarí: “Oľga je veľmi zodpovedná a seriózne pristupuje k povinnostiam. Je to ambiciózne dievča a má pozitívny vzťah k učeniu sa nových vecí.”

Oľga môže dnes vďaka podpore z nadácií troch najväčších slovenských automobiliek navštevovať vodičský kurz v Autoškole Gama v Bratislave. Teóriu už má za sebou a teší sa, ako si vyskúša jazdy. Vo videu môžete vidieť, aká je atmosféra na hodine autoškoly, ktorú navštevuje. Do projektu sa zatiaľ zapojilo 24 autoškôl v rámci celého Slovenska, viaceré poskytli zvýhodnené podmienky pre našich záujemcov.

Ďakujeme všetkým autoškolám, detským domovom aj finančným partnerom, ktorí sa na projekte podieľajú.

A mladým dospelým z detských domovov silno držíme palce na vodičských kurzoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *