NOVÉ VIDEO: Výučba v autoškolách už prebieha na plné obrátky

Hlavnou myšlienkou projektu Vodičské preukazy pre deti z detských domovov je zabezpečiť mladým dospelým pred odchodom z detského domova vodičský preukaz ako prísľub pokojnejšieho vstupu do samostatného života a získania dobrej práce. Až 33 slovenských autoškôl sa rozhodlo participovať v projekte, ktorý zastrešuje naše OZ Záleží nám.

Práve v týchto dňoch prebiehajú v autoškolách v rôznych mestách Slovenska vodičské kurzy pre chovancov a odchovancov z detských domovov. Takouto autoškolou je aj trnavská autoškola s chutným názvom Mochito, v ktorej sme natáčali krátke video.

Za posledný rok vzrástla cena vodičských kurzov na úroveň 550 – 650 eur. Pre deti z detských domovov je vodičský preukaz často len sen, pre väčšinu nesplniteľný. O to viac oceňujeme, že majitelia autoškôl okrem citlivého prístupu k deťom z detských domovov na hodinách autoškoly prisľúbili aj výhodnejšiu cenu vodičských kurzov.

Veľmi si toto gesto vážime a všetkým autoškolám zapojeným do projektu srdečne ďakujeme. Zoznam spriatelených autoškôl uvádzame na našej webovej stránke www.vodicskepreukazy.sk

Naše poďakovanie patrí samozrejme aj finančným partnerom projektu – Nadácia Kia Motors Slovakia, Nadácia Volkswagen Slovakia a Nadačný fond PSA Slovakia v Nadácii Pontis – bez ktorých by sme tento projekt nemohli realizovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *