Druhý ročník projektu bol plný prekvapení

Aktuálne v každom kraji nášho malého Slovenska realizujú mladí dospelí z detských domovov vodičské kurzy. Cieľ druhého ročníka projektu Vodičské preukazy pre deti z detských domovov sa podarilo naplniť lepšie, ako sme očakávali. V roku 2017 dostalo šancu získať vodičský preukaz 59 záujemcov (pôvodne sme uvažovali o 50 podporených žiadostiach). Za dva roky trvania projektu je to už takmer 160 mladých dospelých, ktorí sa tešia z tejto možnosti.

Vodičský preukaz je skvelou príležitosťou, ako naštartovať proces osamostatňovania sa odchovancov z detských domovov. Vďaka finančnej podpore Nadácie Volkswagen Slovakia, Nadácie Kia Motors Slovakia a PSA Groupe Slovakia, ale aj vďaka angažovanosti 34 detských domovov a 33 autoškôl, môže náš projekt pokračovať ďalej.

“Spolupráca projektových partnerov je dokonalou ukážkou toho, ako môžu “silnejší pomôcť slabším”. Projekt spojil veľa dobrých ľudí vo všetkých sektoroch – verejnom, súkromnom aj neziskovom. Teší nás, že takto môžeme reálne pomáhať čoraz väčšiemu počtu detí.” hovorí autor projektu a predseda OZ Záleží nám Daniel Bradáč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *