Pokračujeme v projekte a podporíme ďalších 60 záujemcov z detských domovov

Koncom apríla na veľtrhu práce Job Expo 2018 vyhlásilo naše OZ Záleží nám ďalší ročník projektu, ktorého zmyslom je pomôcť mladým dospelým z detských domovov získať vodičský preukaz a tým si zabezpečiť šance na získanie práce po opustení detského domova. Vďaka partnerom – Nadácii Volkswagen Slovakia, Nadácii Kia Motors Slovakia a PSA Groupe bude môcť jazdiť po cestách ďalších 60 nových vodičov.

Evka Bradáčová z nášho OZ to oznámila v rámci otváracieho ceremoniálu najväčšieho veľtrhu práce na Slovensku: “Po úspešných dvoch ročníkoch projektu, do ktorého sa prihlásilo spolu viac ako 400 mladých dospelých z detských domovov, pokračujeme v podpore ďalších záujemcov, čo nás úprimne teší”. Prihlasovanie je spustené od štvrtka 26.4.2018 cez webovú stránku vodicskepreukazy.sk a bude prebiehať do 15.6.2018. Vo formulári on-line prihlášky je podstatné, aby žiadateľ vyplnil všetky informácie o sebe a uviedol, aký prínos bude mať preňho účasť v projekte.

Všetky žiadosti, ktoré prídu od záujemcov z detských domovov posúdi odborná komisia a vyberie 60 účastníkov, ktorí si od septembra začnú robiť vodičský kurz. “Najvyššiu šancu zaradiť sa do projektu majú tí záujemcovia, ktorí jasne preukážu opodstatnenie a využiteľnosť vodičského preukazu.“ konštatuje Katarína Gazdíková, predsedkyňa odbornej komisie, ktorá bude výber realizovať. “Druhým podstatným kritériom je to, či mentor žiadateľa, ktorým môže byť profesionálny rodič alebo vychovávateľ, poskytol pozitívne odporúčanie pre výber záujemcu do projektu”.

Vybratí záujemcovia budú vyrozumení v priebehu letných prázdnin. Z ceny vodičského kurzu uhradia len symbolický poplatok 50 eur, ostatné náklady znáša realizátor projektu a partneri.

“Pred rokom som sa prihlásila do projektu Vodičské preukazy pre deti z detských domovov a toto rozhodnutie nebudem nikdy ľutovať. Všetci domováci, ktorým záleží na svojej budúcnosti, by to mali bez váhania skúsiť tiež,” hovorí Mária, jedna zo 160 vybratých účastníkov, ktorí cez projekt získali šancu splniť si sen o vodičskom preukaze.

Garantom projektom je Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorému tiež záleží na zvyšovaní zamestnanosti ohrozených skupín obyvateľstva.

Ak máte záujem o získanie podpory tento rok, prihláste sa cez www.vodicskepreukazy.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *