Práve prebieha výber: Sme zvedaví, kto získa možnosť urobiť si vodičský kurz

Zasypali ste nás prihláškami, a to doslovne. Až 113 mladých dospelých z detských domovov má záujem o účasť v projekte, v rámci ktorého môžu od septembra začať navštevovať autoškolu a urobiť si vodičský kurz.

Projekt Vodičské preukazy pre deti z detských domovov už tretí rok podporuje získanie vodičských preukazov ako vstupeniek do samostatného života mladých dospelých po opustení detského domova. Vodičák totiž predstavuje podstatnú pomoc pri hľadaní práce a uplatnení sa v pracovnom živote odchovanca. Za 2 roky trvania projektu sme umožnili 169 záujemcom získať vodičský preukaz, mnohí z ních dnes majú prácu a šoférovanie je ich dennodennou rutinou. Tento rok sa k nim pridá ďalších 60 detí, ktorým partneri projektu preplatia náklady na vodičský kurz.

Žiadosť bolo možné poslať cez formulár na našej webovej stránke www.vodicskepreukazy.sk do polovice júna. Súčasťou bol motivačný list, v ktorom mladý dospelý z detského domova uviedol, prečo práve on by mal získať vodičský preukaz a ako by vodičský preukaz mohol zmeniť jeho život.

Momentálne sú žiadosti na schvaľovaní u odbornej komisie zloženej zo zástupcov finančných partnerov projektu (Nadácia Volkswagen Slovakia, Nadácia Kia Motors Slovakia a Groupé PSA Slovakia), Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, ktoré je garantom projektu a zástupcov detských domovov. Dôležitým kritériom hodnotenia je okrem motivácie samotného záujemcu aj odporúčanie mentora, ktorý žiadateľa pozná a vie sa zaručiť za jeho účasť v projekte. Mentorom je obvykle pracovník detského domova, profesionálny rodič alebo dobrovoľník.

Najviac prihlášok sme obdržali od záujemcov z detských domovov v Trenčianskom samosprávnom kraji, výber však bude realizovaný s prihliadnutím na územné rozloženie, aby podpora smerovala do všetkých regiónov Slovenska.

Odborná komisia každú žiadosť dôkladne prečíta a posúdi. Žiadosť, ktorá získa najviac hlasov od členov komisie, bude podporená. Spolu máme v pláne podporiť tento rok 60 najlepších žiadateľov. Výsledky výberu sa dozvieme už koncom augusta. Tak, priatelia, držme palce komisii, aby vybrala správnych budúcich šoférov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *